­

COOL-LITE SKN to rodzina selektywnych, przeciwsłonecznych szkieł powłokowych. Charakteryzuje się znakomitymi parametrami obniżania ilości energii słonecznej, jaka dostaje się do pomieszczeń przez fasadę budynku. Powłoki SKN mogą być nanoszone na szkło bazowe PLANILUX jak również ekstra białe DIAMANT.

Użyta w zespoleniu CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN powłoka jest zawsze na drugiej pozycji (patrząc od zewnątrz budynku) i występuje w wersji tradycyjnej i/lub do hartowania (II). Nanoszona jest na powierzchnię szkła w procesie napylania „offline”.

Szyby zespolone CLIMAPLUS są produkowane według następującej technologii: przestrzeń międzyszybowa jest wypełniana specjalnym gazem, poprawiającym parametry izolacji termicznej. Tafle szkła są rozdzielone ramką z metalu lub ze specjalnego, ciepłochronnego tworzywa kompozytowego SWISSPACER. Brzegi szyby są uszczelnione na zasadzie podwójnej bariery masami na bazie materiałów organicznych. W przestrzeni międzyszybowej umieszcza się substancje osuszające, co poprawia trwałość szyby zespolonej. Przynajmniej na jednej powierzchni szkła znajduje się napylona powłoka niskoemisyjna.